Teritorija

Šios  Kauno Arkivyskupijos Ukmergės dekanato Ukmergės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos ribos nustatytos Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 metų balandžio 4 dienos dekretu Nr.245, kuris panaikina visus ankstesnius parapijų ribas nustatančius potvarkius.

Šiaurinė riba: Nuo Plačiavėlės miško rytine pamiške tekančio Ūsioginės upelio ir vandens kanalo sankirtos, laukais į rytus, apimant Baravykų kaimą, vandens kanalu kerta Obelių mišką, greitkelį Vilnius – Panevėžys, vandens kanalu laukais, Skabeikių miško šiaurine pamiške į rytus, paliekant Ilgatrakio kaimą (Taujėnų parapija), laukais iki kelio Ukmergė – Panevėžys, ties Pamernackų kaimo šiaurine puse.

Rytinė riba: Keliu link Ukmergės (apimant Šalkavos kaimą), iki kryžkelės į Toliūnus. Kryžkelėje keliu link Toliūnų, iki Kadrėnų tvenkinio. Kadrėnų tvenkiniu į pietryčius iki Kurėnų kaimo. Nuo tvenkinio suka laukais į pietvakarius, apimant Kurėnų kaimą, paliekant Kadrėnų kaimą (Vidiškių parapija), laukais į pietryčius link kelio Ukmergė – Utena, ties Dūkstynos miško šiaurine pamiške. Kerta kelią. Nuo kelio į pietryčius per Dūkstynos mišką, paliekant Zujų kaimą (Vidiškių parapija), iki Šventosios upės (žemiau Zujų alkos). Šventosios upe žemyn iki Juodausių piliakalnio (Šventosios ir Duoburio upelio santakos). Nuo santakos į pietus (apimant Varkališkių kaimą) iki kelio Ukmergė – Nuotekai (ties Krokšlių miško pamiške). Kerta kelią Ukmergė – Nuotekai. Nuo kelio rytine Krakšlių miško pamiške į pietus iki greitkelio Vilnius-Panevėžys. Greitkeliu Vilniaus link iki kelio Ukmergė – Molėtai.

Pietinė riba: Nuo greitkelio viaduko, Molėtų keliu link Ukmergės, Antakalnio gatve iki Dariaus ir Girėno gatvės. Dariaus ir Girėno gatve iki Vilniaus gatvės. Vilniaus gatvės vakarine puse (apimant Pivonijos kvartalą) Pašilės link iki Pivonijos kvartalo pabaigos. Pasibaigus kvartalui, statmenai nuo Vilniaus gatvės per Vytinėlės mišką iki upelio. Upeliu žemyn iki Šventosios upės.

Vakarinė riba: Šventosios upe aukštyn iki Vilniaus gatvės. Vilniaus gatvės rytine puse iki Kęstučio aikštės. Kerta aikštę link Gedimino gatvės. Gedimino gatvės rytine puse iki miesto ribos. Nuo miesto ribos keliu link Panevėžio iki kryžkelės, ties Tvarkų kaimu. Kryžkelėje keliu link Laičių kaimo, iki Ukmergėlės upelio. Ukmergėlės upeliu aukštyn į šiaurę, apimant Šaukavos kaimą, paliekant Kaušų kaimą (Ukmergės Švč. Trejybės parapija), iki Obelių ežero. Kerta ežerą šiaurės vakarų kryptimi, kelią Laičiai – Kunigiškiai ties kryžkele lauko kelio į Varžų kaimą. Keliu link Varžų (apimant Varžgalių kaimą) iki upelio. Upeliu žemyn laukais, per Varžų mišką iki Ūsioginės upelio. Upeliu žemyn, Plačiavėlės rytine pamiške iki pirmo kairio vandens kanalo.

Ukmergės miesto gatvės:

Aguonų, Akloji, Alytaus, Alyvų, Amatininkų, Anykščių, Anykščių skrg., Antakalnio (šiaurrytinė pusė; pietvakarinė pusė nuo Vilniaus g. iki Dariaus ir Girėno g.), Atgimimo, Ąžuolų, A.Baranausko, J.Basanavičiaus, Bažnyčios, Beržų, J.Biliūno, Bugenėlių, Bugenėlių skrg., Bugenių, Darbininkų, Dariaus ir Girėno (šiaurvakarinė pusė), Daržų, S.Daukanto, Dirvonų, Dirvonų skrg., Draugystės, Dzūkų, Eglių, Gedimino (rytinė pusė), Geologų, Gražinos, Gruodžio 17-osios, Gružų, Gvazdikų, Jaunimo, Jaunimo skrg., Jurginų, Kalkių, Kalvių, Kareivinių, Kaštonų, Klevų, Kranto, Kreivoji, Krekšlių, Krekšlių skrg., V.Krėvės, V.Kudirkos, V.Kudirkos skrg., Kurklių, Laukų, Lazdynų, Lelijų, Linų, Liūnų, Lyduokių, Lygioji, Maironio, Maironio skrg., Malkų, Medžiotojų, Mėtų, Miškų, Molėtų, Naujoji, S.Neries, Nuotekų, Pamiškės, Paupio, Pavasario, Pievų, Pilėnų, Piliakalnio, Pirties, Putinų, Radastų, Ramybės, Ramunių, Rožių, Rusų, Santakos, Senkapių, Siauroji, Smėlių, Statybininkų, Šaltalankių, Šermukšnių, Šilagėlių, Širvintų (rytinė dalis nuo Gedimino g.), Šlaitų (rytinė dalis nuo Gedimino g.), Šlaitų skrg. Šventosios, Šviesos, Taikos, Topolių, Trakų, Trakų skrg., Tujų, Tulpių, Uosių, Upelio, Utenos, Vaižganto,

Vasario 16-osios (rytinė dalis nuo Gedimino g.), Veterinarijos, Vėjų, Vienkiemio, Vienuolio-Žukausko, Vilkmergėlės, Vilniaus (gatvės rytinės pusės atkarpa nuo Vytauto g. iki Dariaus ir Girėno g.; gatvės vakarinės pusės atkarpa nuo Šventosios upės iki Pivonijos kvartalo pabaigos), Vilties, Vingio,Virėjų, Vyšnių, Vytauto, Žalioji, Žibučių, Žilvičių, Žuvų.

Gyvenvietės ir kaimai:

Baravykai, Baubliai, Bernotiškiai, Bimūnai, Daugpilis, Duburiai, Dukstyna, Kunigiškiai, Kurėnai, Laukuva, Laukūnai, Obeliai, Padbariškiai, Palivarkas, Rečionys, Skabeikiai, Šalkava, Šaukava, Toliūnai, Tvarkai, Užkapiai, Vaitekiškis, Varkališkiai, Varžgaliai.

Ukmergės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapija ribojasi su Ukmergės Švč. Trejybės, Taujėnų, Vidiškių, Lyduokių ir Pašilės parapijomis.